Pirms aizņemšanās

Jūsu ikmēneša izdevumi nedrīkst pārsniegt aptuveni 40%, lai aizņemtos atbildīgi. Ja izdevumi ir lielāki, tad tas var radīt problēmas pildīt saistības pret aizdevēju. Tas ir tikai viens svarīgs punkts ceļā uz atbildīgu aizņemšanos.

Aizņemties jebkāda veida kredītu vai uzņemties finansiālas saistības – tā nav slikta prakse, tā ir nopietna atbildība!

Ja plānojiet aizņemties kredītu, tad:

  • Nesteidzieties un negrābiet pirmo piedāvājumu
  • Saglabājiet vēsu prātu un neaizņemieties vairāk
  • Aizņemieties tik, cik variet atļauties un nepieciešams
  • Ķīlas gadījumā – esiet ļoti, ļoti uzmanīgs
  • Aizņemieties tikai tad, kad esiet salīdzinājis vairākus piedāvājumus (3-5 un vairāk).
  • Nekad neaizņemieties kredītu, lai segtu citus kredītus
  • Saprotiet bezprocentu kredītu*

*Bezprocentu kredīts jeb pirmais kredīts bez procentu maksas ir kredīts bez komisijas un procentiem. Tas ir bez procentiem tikai tad, ja tiek atmaksāts laikā (neatliekot atmaksas termiņu). Parasti tas ir īstermiņa kredīts, ko nepieciešams atgriezt īsā laikā posmā.

Jebkurā gadījumā un laikā, Jums jāsaprot, cik lielu kredītu Jūs variet atļauties. Ir jāvērtē gan kredīta summa, gan atmaksas termiņš. Jums jāsaprot, ka var gadīties citi negaidīti apstākļi, kuri var radīt problēmas ar naudas atmaksu. Ja šādi apstākļi nebūtu iespējami, tad Jūs nelasītu šo rakstu par atbildīgu aizņemšanos. Ja dzīvē viss būtu lieliski, tad nepastāvētu kredītu, jo cilvēkiem tie vienkārši nebūtu nepieciešami.

Pirms liela un maza kredīta ir jāizvērtē maksājuma metode. Ir pieejami dažādi kredīti un dažādi atmaksas veidi. Kāda maksājuma metode Jums ir piemērota vislabāk? Apskatiet aizdevējus un to piedāvātās atmaksas metodes, lai saprastu, kurš variants ir piemērots Jums.

Līgums un citi nosacījumi

Līgums, līgums un vēlreiz līgums ir svarīgs aspekts aizņemoties. Izlasiet līgumu! Visu sapratāt? Lieliski! Visu nesapratāt vai radās papildus jautājumi? Neaizņemieties kredītu, ja līgums nav pilnībā izprasts. Tā ir izplatīta kļūda, kad cilvēki nelasa līgumus. Jebkuram normālam aizdevējam ir vairāki saziņas veidi. Ja ir radušies jautājumi un nepieņemamas līguma detaļas, nekavējoties sazinieties ar aizdevēju vai meklējiet citu aizdevēju, vai pat aizņemšanās veidu. Vienmēr izlasiet visu kredīta līgumu, pirms to parakstiet un apstipriniet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.