Mūsdienas

500 eiroMums visapkārt ir aicinājumi tērēt naudu, no grezniem mazumtirdzniecības veikaliem tuvējā apkaimē līdz reklāmām, kas tiek ienestas mūsu mājās caur radio, interneta portāliem un televīziju. Tad vēl mums apkārt ir cilvēki, kas valkā jaunākos apģērbus un brauc ar satriecoši dārgām automašīnām. Tas viss izskatās tik pievilcīgi un pastāvīgi ir mūsu acu priekšā, tāpēc nav tik viegli to ignorēt.

Tiem, kuri vēlas būt taupīgi, ir nepieciešama atsevišķa atbalsta grupa. Kāda jēga mums ir ietaupīt 50 kopšus par mūsu pārtikas preču rēķinu, ja mēs tiekam kārdināti iegādāties vairāk apģērbu, nekā mums ir nepieciešams, liekas mēbeles, dārgas automašīnas, un citos veidos tiekam mudināti tērēt lielas naudas summas, kuru mums, iespējams, nav? Mums ir nepieciešams pastāvīgi saņemt atgādinājumu par pieturēšanos pie mūsu mērķiem un virzīšanos pareizajā virzienā.

Mēs varam dzīvot bez parādiem. Dzīve ir kļuvusi tik ātra un tik saspringta, man personīgi reizēm gribas teikt: “Apturiet pasauli … es gribu izkāpt.” Ir grūti sekot līdzi tehnoloģijām. Man ir jānopūšas katru reizi, kad mēs iegādājamies jaunu ierīci un man ir jāizpēta tās pamācība.

Tomēr, ja mēs dzīvojam, pēc manām domām, atbildīgi, mēs izvairīsimies no stresa, ar ko saskaras citi cilvēki. Parādi un rēķini rada stresu. Sevis lutināšana, lepnums, konkurence, salīdzināšana… tie visi ir nevajadzīgi kavēkļi mūsu laimei.

Mūsu mērķis ir panākt pēc iespējas vairāk ar tiem resursiem, kas mums ir. Mēs vēlamies, lai mūsu mājas un ģimene ir labi aprūpēti, bet mums nav vēlmes tērēt naudu pāri saviem līdzekļiem, lai izpildītu šo mērķi.

Cilvēki saskaras ar finanšu problēmām dažādu iemeslu dēļ. Sliktas lietas notiek ar labiem cilvēkiem. Labiem cilvēki ir slikti ieradumi. Lai kāds būtu iemesls, nežēlojiet sevi un nepārmetiet sev, kā arī netērējiet laiku pārdzīvojot par pagātnē pieļautajām kļūdām.

Apgrieziet savu kuģi apkārt tik ātri, cik vien varat, un dodieties pareizajā virzienā. Nav svarīgi, kādi ir Jūsu apstākļi, ja Jūs darīsiet visu iespējamo, lai uzlabotu savu situāciju, Jūs gūsiet mierīgāku prātu laika gaitā, kas uzlabo Jūsu dzīvi un labsajūtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.