Ko darīt, kad darbā nav ko darīt

Sakārto darba galdu

Ja Tev nav jaunu veicamu uzdevumu, Tu, protams, vari atlaisties krēslā un, ērti zvilnot, sapņojoši vērties laukā pa logu. Rezultāts gan būs pretējais gaidītajam – mierīgas atpūtas pauze var pievērst priekšnieka uzmanību (sviestmaizes likums!), kurš pēkšņi ievēros, ka viņa birojā (ak, vai!) mājo darbiniece bez nodarbošanās. Arī Taviem kolēģiem, iespējams, šāds skats nebūs visai tīkams, kas izraisīs baltu (labākajā gadījumā) skaudību, un drīz jau mēles trīs viss kolektīvs. Tāpēc, lai arī cik liela kārtība jau nevaldītu uz Tava galda, veic kaut pārkārtošanu. Sakārto mapes pēc krāsām, sašķiro atvilktnēs esošos failus, saliec pildspalvas rakstāmrīku turētājā. Tikai nesāc vīlēt nagus vai lūkoties spogulītī!

Veic ārkārtas tīrīšanu datorā

Gan jau Tev ir sakrājušies projekti, kas sen jau pabeigti, taču melnraksti vai projekta uzmetumi vēl aizķērušies mapēs. Izmet tos, un pie reizes iztīri arī atkritumu grozu. Sakārto ikonas uz datora ekrāna kārtīgās rindās.

Notīri datora ekrānu

Kad visi citi darbi padarīti, Tu vari steigties palīgā citiem biroja darbiniekiem, vai ne? Tā kā nevajadzētu pārāk izrādīt sava darba laika neekonomisku izmantošanu, saviem tiešajiem kolēģiem labāk netuvoties. Toties Tu vari apdarīt biroja apkopējas nepaveiktos vai pavirši, vai… nu, labi, jums ir brīnišķīga apkopēja! Tātad aiztaupi viņai darbu un noslauki putekļus no sava datora ekrāna.

Pagatavo sev tējas krūzi

Velti šim pasākumam pietiekami daudz laika. Padari to par nelielu meditatīvu pauzi. Zināms, ka drīz Tevi jau atkal kaut kur vajadzēs, tāpēc dari visu ar pilnu apziņu, izbaudot katru tējas procesa mirkli. Izvēlies tējas šķirni, ieber krūzītē cukuru. Uzvāri ūdeni un atceries, ka šķidruma uzņemšana ir ļoti svarīgs dienas darbs.

Sakārto nākamās dienas darbu sarakstu

Darbojoties pie datora, Tev sava rīcība nekad nešķitīs bezjēdzīga (ja vien neienirsti feisbukā vai nespēlē spēlītes…). Izvēlies vai nu MS Outlook, vai kādu citu programmu, kaut vienkārši rakstīt ar roku kalendārā arī nav peļami – tas trenē uzmanību un sīko motoriku. Rītdiena būs darbīga, vai ne?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.