Ko darīt, ja Tavā dzīvē ir tikai darbs

Tu, protams, vari nedarīt neko. Tu vari salīdzināt sevi ar omīti, kurai taču arī nav cita, ko darīt, kā skatīties seriālus un sēdēt feisbukā. Ir ļoti daudz ļaužu, kam darbs palīdz ne vien segt ikdienas izdevumus, bet arī aizmirst par visām vainām dzīvē. Un tas ir ļoti vienkārši – Tu tikai ļaujies notiekošajam, un nākamajā mirklī Tavs darbs jau ir pārņēmis Tavu dzīvi no matu galiņiem līdz papēžiem.

Vai Tev, ja Tavs darbs ir Tavas mājas! Vienu brīdi mēs visi meklējam sevi. Un kāpēc to nemeklēt arī darbā? Tu mosties ar datoru un ej gulēt kopā ar to, pa vidu mazliet laika veltot diviem citiem ekrāniem – TV un telefonam. Darbs mājās vai mājas darbā var nozīmēt tik daudz, un es jau Tevi arī nemaz nepazīstu. Drīzāk jau Tu esi atklājis kaut ko jaunu savā dzīvē, tāpēc kaislīgi meties darbā ar visām drēbēm. Ja tā patiešām ir, apsveicu! Aizrautība gāž kalnus.

Nezinu, no kuras puses, lai Tev pieiet. Vai no tās, ka pašam gan jau atdarīsies acis, vai no citu skatpunkta. Būtu jau muļķīgi visu laiku gaidīt piesardzīgus norādījumus, ka Tu strādā par daudz, bet – ja nu nesaka? Ja nu Tev visu laiku ir tikai lieliskā visu varošā sajūta, ka esi savas dzīves valdnieks vai valdniece, un nepievērs uzmanību nekādiem mājieniem, ja nu vienīgi ar sētas mietu?

Varbūt Tu slēpies savā paša attieksmē pret dzīvi un cilvēkiem. Sak’, man jau nemaz nevajag citus, kāpēc lai viņiem vajadzētu mani? Un turpini darba uzvaras gājienu. Nu, vismaz nospraud sev darba dienas ilgumu. Un nestrādā brīvdienās. Zini, kas ir foršākie ekrāni? Mīļotā cilvēka vai Tavu bērnu acis.

Ej gulēt laikus. Grēthena Rubīna, laimes meklētāja un proponētāja, saka – ja Tu skaties TV tikai tādēļ, ka nav ko darīt, pārstāj! Varbūt šis ieteikums attiecināms arī uz Tevi; nu jā, ja vienīgi Tavā dzīvē nebūtu tikai darbs…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.