Kāpēc es bankā nevaru dabūt aizņēmumu?

Griezieties pie Jums interesējošās bankas darbiniekiem un jautāt tiem konsultatīvu pamatojumu, kādēļ banka nevar izpildīt Jūsu pieprasījumu.

Visbiežākie iemesli kredīta atteikumam ir:

Kredīti

  • Pieprasītāja kredītmaksājumi jau pārsniedz 30- 40% no ienākumiem;
  • Pieprasītājs ir reģistrēts kādā no parādnieku reģistriem;
  • Pieprasītāja sniegtā informācija finanšu iestādei nav atbilstoša reālajai situācijai.

Ko nozīmē patēriņa kredīts? Kādi ir šī kredīta procenti?

Patēriņa kredīta procenti ir maksa par to, ka izmantojiet aizdevēja naudu. Procenti atkarīgi no konkrēta aizdevēja piedāvājuma un tie var būt ļoti dažādi. Lai neapjuktu dažādu aizdevēju piedāvājumos, pievērsiet uzmanību gada procentu likmei (GPL).

GPL ir obligāti jānorāda aizdevuma piedāvājumā un tiek veidota pēc vienādiem kritērijiem visās finanšu iestādēs. GPL ietver kredīta kopējās izmaksas, ieskaitot procentus un visas citas zināmās papildus maksas un komisijas, kas patērētājam jāmaksā par kredītu. Šo likmi salīdziniet, lai izvērtētu dažādu aizdevēju piedāvājumus.

Par ilgtermiņa personīgā budžeta plānošanu:

  1. Rūpējieties par to, lai Jūs būtu pasargāts no ārkārtas situācijām un straujām finansiālajām izmaiņām (piemēram, darba zaudēšanas vai pēkšņas slimības). Vēlams, lai Jums būtu uzkrājumi vismaz 3 – 6 Jūsu ikmēneša ienākumu apjomā, kā arī īpašuma, veselības un dzīvības apdrošināšana, kas pasargās Jūsu no nepatīkamām dzīves situācijām.
  2. Sekojiet līdzi makroekonomiskajai situācijai valstī – cenu kāpumam, inflācijai utt., jo, līdztekus šīm izmaiņām, Jums nepieciešams pārskatīt arī savus naudas tērēšanas paradumus un mainīt to prioritātes.

Ikdienā daudz naudas tiek tērēts nelietderīgiem vai spontāniem pirkumiem. Šeit ir pāris ieteikumi, kuri noderēs iepērkoties un ļaus ietaupīt naudu ātrākai kredītsaistību atmaksāšanai.

Vairāk par patēriņa kredītu varat uzzināt arī šeit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.