Kam pievērst uzmanību?

Pastāv galvenie godīga un atbildīga aizdevēja priekšnosacījumi. Godīgs aizdevējs:

500 eiro

  1. Aizsargā savu klientu datus – jebkurš darījums internetā ir saistīts ar personas datu drošību, īpaši ātro kredītu gadījumā, kur aizdevuma ņēmējam ir jānorāda tāda informācija kā:
  • Vārds, uzvārds;
  • Personas kods;
  • Mobilā tālruņa numurs;
  • Dzīves vietas adrese;
  • Ienākumu līmenis.

Godīgs aizdevējs mājaslapā norāda savu privātuma politiku, kas paredz fizisko personu datu apstrādes noteikumu ievērošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

  1. Ir HTTPS nodrošināts – HTTPS sistēma nodrošina drošu saziņu un datu apmaiņu internetā. Aizdevējiem parasti to mājaslapas adreses sākumā ir minēts https – tas nozīmē, ka konkrētā mājaslapa ir drošāka datu apmaiņas ziņā par citām, kurās netiek pielietota šī sistēma. Meklējot godīgu un atbildīgu aizdevēju, šo informāciju ir nepieciešams pārbaudīt, lai personas dati nenonāktu trešo personu rīcībā.
  2. Ir dažādu organizāciju biedrs–viens no labākajiem veidiem, kā pārliecināties par to, vai izvēlētais kreditors ir atbildīgs, ir noskaidrot, vai tas ir noteiktu organizāciju biedrs, piemēram, Latvijā ir izveidota Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija, kuras biedri ir parakstījuši godīgas kreditēšanas aktu. Ja ir jāizvēlas starp kreditoru, kurš ir šādas organizācijas biedrs, un tādu, kurš nav, pareizākais lēmums būtu izvēlēties to, kurš savā mājaslapā var uzrādīt šādas asociācijas biedra logo, jo tas ļaus samazināt ar kredīta ņemšanu saistītos risku.
  3. Atbalsta un popularizē atbildīgas aizņemšanās principus– godīgs aizdevējs parasti ir tāds, kam ir labi nostiprināts un uzticams zīmols, kā arī tas, kurš cenšas izglītot patērētājus un sabiedrību par atbildīgas aizņemšanās principiem. Konkrēta aizdevēja izvēlē būtu jābalstās uz to, ka šis uzņēmums ir labi zināms un tam ir liels skaits klientu.
  4. Ļauj patērētājam iepazīties gan ar procentu likmju lielumiem, gan izrēķināt sev izdevīgāko piedāvājumu, izmantojot kredīta kalkulatorus–godīgs aizdevējs saviem klientiem piedāvās visu nepieciešamo informāciju par aizdevumu, procentu maksājumu lielumu, līguma nosacījumiem un tamlīdzīgi, kas ļauj patērētājam pieņemt labi apdomātu un informētu lēmumu.

Šo nosacījumu ievērošana var palīdzēt izvēlēties piemērotāko aizdevēju, kas būs godīgs un atbildīgs. Tieši šādu kreditoru izvēle ir svarīga, lai nodrošinātu to, ka kredīta ņemšana un atdošana notiek bez aizķeršanās un negatīvas pieredzes. Aizņemieties atbildīgi vienmēr, lai kur Jūs būtu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.