Kādēļ vajadzīgs BitCoin, ja ir citas virtuālās valūtas?

Visas pārējās virtuālās kriptovalūtas ir balstītas uz BitCoin, kurš bija pirmā valūta. Pirmais dokumentētais darījums ar BitCoin bija 10 000 BTC par pāris picām, kas pēc šodienas kursa ir aptuveni 100 000 USD. Daži pat teic, ka pasaules nākotne ir kriptovalūtās. Sākotnēji gan BitCoin tika izmantots, lai apmainītos ar lietām anonīmi, izmantojot internetu bez centralizētas finanšu sistēmas. Tā kā šīs īpašības ir ļoti vēlamas, apmainoties ar apšaubāmas legalitātes precēm un pakalpojumiem, BitCoin daudz tika un tiek izmantots nelegālos darījumos internetā. BitCoin atbalstītāji apgalvo, ka tas ir relatīvi normāli, ka kāds izgudrojums vispirms iegūst popularitāti kriminālajā pasaulē, un vēlāk to pārņem pārējā pasaule.

Kādi “spēlētāji” tiek iesaistīti šajā nozarē?

Pirmkārt jau racēji, kas nodarbojas ar t.s. “mining”– tie ir cilvēki, kas, veltot sava datora jaudu, apstrādā iepriekš minētos darījumus, par ko saņem jaunu BitCoin. Līdz laikam, kad būs sasniegta 21 miljona BitCoinu atzīme, varēs naudu iegūt šādā veidā.

Vēl ir vajadzīgs BitCoin maciņš jeb adrese, kas principā ir gluži tas pats, kas e-pasta adrese vai bankas konts. Tā tiek Jums uztaisīta automātiski uzstādot datorā vai viedtālrunī kādu no BitCoin programmām, piemēram, MultiBit, unšo maciņu var izmantot, lai saņemtu un sūtītu digitālo valūtu – gluži kā pavisam parasts bankas konts. Paturiet prātā, ka šo BitCoin maciņu ir samērā vienkārši nozagt vai pazaudēt, ja Jūsu dators nav pietiekami aizsargāts, tāpēc ir vērts padomāt par aizsardzības pasākumiem.

Savukārt publiskajā balansu sarakstā BlockChain tiek uzskaitīti visi BitCoin darījumi, kur reģistrē sūtītāja maciņu, summu un saņēmēja maciņu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.