Monthly Archives: August 2018

Mūsdienas

500 eiroMums visapkārt ir aicinājumi tērēt naudu, no grezniem mazumtirdzniecības veikaliem tuvējā apkaimē līdz reklāmām, kas tiek ienestas mūsu mājās caur radio, interneta portāliem un televīziju. Tad vēl mums apkārt ir cilvēki, kas valkā jaunākos apģērbus un brauc ar satriecoši dārgām automašīnām. Tas viss izskatās tik pievilcīgi un pastāvīgi ir mūsu acu priekšā, tāpēc nav tik viegli to ignorēt.

Tiem, kuri vēlas būt taupīgi, ir nepieciešama atsevišķa atbalsta grupa. Kāda jēga mums ir ietaupīt 50 kopšus par mūsu pārtikas preču rēķinu, ja mēs tiekam kārdināti iegādāties vairāk apģērbu, nekā mums ir nepieciešams, liekas mēbeles, dārgas automašīnas, un citos veidos tiekam mudināti tērēt lielas naudas summas, kuru mums, iespējams, nav? Mums ir nepieciešams pastāvīgi saņemt atgādinājumu par pieturēšanos pie mūsu mērķiem un virzīšanos pareizajā virzienā.

Mēs varam dzīvot bez parādiem. Dzīve ir kļuvusi tik ātra un tik saspringta, man personīgi reizēm gribas teikt: “Apturiet pasauli … es gribu izkāpt.” Ir grūti sekot līdzi tehnoloģijām. Man ir jānopūšas katru reizi, kad mēs iegādājamies jaunu ierīci un man ir jāizpēta tās pamācība.

Tomēr, ja mēs dzīvojam, pēc manām domām, atbildīgi, mēs izvairīsimies no stresa, ar ko saskaras citi cilvēki. Parādi un rēķini rada stresu. Sevis lutināšana, lepnums, konkurence, salīdzināšana… tie visi ir nevajadzīgi kavēkļi mūsu laimei.

Mūsu mērķis ir panākt pēc iespējas vairāk ar tiem resursiem, kas mums ir. Mēs vēlamies, lai mūsu mājas un ģimene ir labi aprūpēti, bet mums nav vēlmes tērēt naudu pāri saviem līdzekļiem, lai izpildītu šo mērķi.

Cilvēki saskaras ar finanšu problēmām dažādu iemeslu dēļ. Sliktas lietas notiek ar labiem cilvēkiem. Labiem cilvēki ir slikti ieradumi. Lai kāds būtu iemesls, nežēlojiet sevi un nepārmetiet sev, kā arī netērējiet laiku pārdzīvojot par pagātnē pieļautajām kļūdām.

Apgrieziet savu kuģi apkārt tik ātri, cik vien varat, un dodieties pareizajā virzienā. Nav svarīgi, kādi ir Jūsu apstākļi, ja Jūs darīsiet visu iespējamo, lai uzlabotu savu situāciju, Jūs gūsiet mierīgāku prātu laika gaitā, kas uzlabo Jūsu dzīvi un labsajūtu.

Ilgtermiņa aizdevumi

Mūsdienās ilgtermiņa interneta kredīts ir populārs daudzu debitoru vidū. Ir vairākas kompānijas, kas saviem klientiem nepieciešamības gadījumā piedāvā dažādus ilgtermiņa aizdevumus uz atmaksas termiņu, kas lielāks par vienu gadu. To vari izdarīt ar interneta vai pat īsziņas palīdzību kaut tūlīt. Šoreiz sniegsim ieskatu ilgtermiņa aizdevumu veidos. Izvēlies sev piemērotāko aizdevumu saprātīgi un tikai tad, kad tas visvairāk ir nepieciešams.

Kredīti

Kas, ir ilgtermiņa aizdevums un kādam nolūkam to var izmantot. Esi zinošs debitors un atceries –

 • Ilgtermiņa kredīts ir aizdevuma veids, ko kredītkompānija saviem klientiem aizdod vismaz uz gadu, vai laika periodu;
 • Jāuzsver, ka viena no ilgtermiņa kredīta labākajām īpašībām ir tā, ka tiem visbiežāk ir salīdzinoši zemākas un izdevīgākas procentu likmes nekā, piemēram, ātrajiem kredītiem;
 • Tomēr, lai būtu iespējams vispār aizņemties šāda veida kredītu, Tev būs nepieciešama ķīla vai arī galvotājs, jo izvēlētā kompānija vēlēsies garantiju, ka viņiem tiks atgriezta visa nauda, kuru Tu aizņemsies.

Ilgtermiņa aizdevuma saņemšanas nosacījumi –

 • Lai būtu iespējams saņemt ilgtermiņa kredītu, Tev vispirms ir jāizpilda daži būtiski nosacījumi, jo tikai šo nosacījumu izpildes rezultātā būs iespējams aizņemties nepieciešamo naudas summu;
 • Svarīgi minēt, ka vairums banku un aizdevējkompāniju saviem klientiem piedāvā aizņemties ilgtermiņa kredītus ar noteikumu, ka debitoram ir laba vai vismaz normāla kredītvēsture, jo ilgtermiņa kredīts tomēr ir kredītsaistības uz ilgu termiņu, kā rezultātā kreditoram jābūt drošam, ka Tu veiksi maksājumus savlaicīgi;
 • Turklāt Tev jābūt pietiekamai maksātspējai, kas būs kā garantija, ka ilgākā laika posmā spēsi atmaksāt kredītu.

Kredīta sniedzējs ir godīgs aizdevējs?

Šobrīd Latvijā ātro kredītu nozare no likumdošanas viedokļa tiek ievērojami stingrāk regulēta, tomēr katram kredītņēmējam pašam ir jāizvērtē visi ar aizdevuma ņemšanu saistītie riski, kā arī tas, vai izvēlētais kreditors ir godīgs aizdevējs.

Aizņemšanās ir atbildība

Kredīti

Katra individuālās prioritātes atšķiras, tomēr ir jāizvērtē, vai vajadzība pēc naudas ir tikai mirkļa iegriba vai patiesa nepieciešamība. Pirms tver pēc telefona, mirkli apdomā un izvērtē visus ieguvumus un potenciālos zaudējumus, ja paņemsi kredītu. SMS kredīti ir atbildība, tādēļ aizņemies pārdomāti un saplāno laicīgi visus savus ienākumus un izdevumus, lai atvieglotu naudas atdošanu!

Kādi ir iespējamie risinājumi?

Naudas pakalpojumi

Pastāv dažādi risinājumi, kā tikt galā ar kredītu problēmām, tomēr pirmais solis, nonākot šādā situācijā, ir rūpīgi izanalizēt savus ienākumus un izdevumus –lai atrastu līdzekļus kredītsaistību nosegšanai, ir jācenšas tērēt mazāk, bet pelnīt un ietaupīt vairāk. Lai veiksmīgi atbrīvotos no kredītsaistībām, tajā skaitā ātrajiem kredītiem, kā būtiskākos veidus var minēt:

 • Kredītu apvienošana – visi Tevis paņemtie ātrie kredīti tiek apvienoti vienā patēriņa kredītā, kas ļauj samazināt procentu maksājumus, kā arī vieglāk pārvaldīt savas kredītsaistības;
 • Palīdzība no kredītkonsultantiem – konsultācijas par personīgā budžeta veidošanu un kredītu pārvaldīšanu piedāvā dažādas bezpeļņas organizācijas;
 • Pārrunas ar kreditoriem par kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu vai procentu maksas samazināšanu.

Lai nenonāktu situācijā, kad uzņemtās kredītsaistības pārņem Tavu ikdienu, pirms pieteikšanās ātrajiem kredītiem, vienmēr izvērtē to nepieciešamību un savas iespējas atmaksāt kredītu laikā!

Kam pievērst uzmanību?

Pastāv galvenie godīga un atbildīga aizdevēja priekšnosacījumi. Godīgs aizdevējs:

500 eiro

 1. Aizsargā savu klientu datus – jebkurš darījums internetā ir saistīts ar personas datu drošību, īpaši ātro kredītu gadījumā, kur aizdevuma ņēmējam ir jānorāda tāda informācija kā:
 • Vārds, uzvārds;
 • Personas kods;
 • Mobilā tālruņa numurs;
 • Dzīves vietas adrese;
 • Ienākumu līmenis.

Godīgs aizdevējs mājaslapā norāda savu privātuma politiku, kas paredz fizisko personu datu apstrādes noteikumu ievērošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

 1. Ir HTTPS nodrošināts – HTTPS sistēma nodrošina drošu saziņu un datu apmaiņu internetā. Aizdevējiem parasti to mājaslapas adreses sākumā ir minēts https – tas nozīmē, ka konkrētā mājaslapa ir drošāka datu apmaiņas ziņā par citām, kurās netiek pielietota šī sistēma. Meklējot godīgu un atbildīgu aizdevēju, šo informāciju ir nepieciešams pārbaudīt, lai personas dati nenonāktu trešo personu rīcībā.
 2. Ir dažādu organizāciju biedrs–viens no labākajiem veidiem, kā pārliecināties par to, vai izvēlētais kreditors ir atbildīgs, ir noskaidrot, vai tas ir noteiktu organizāciju biedrs, piemēram, Latvijā ir izveidota Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija, kuras biedri ir parakstījuši godīgas kreditēšanas aktu. Ja ir jāizvēlas starp kreditoru, kurš ir šādas organizācijas biedrs, un tādu, kurš nav, pareizākais lēmums būtu izvēlēties to, kurš savā mājaslapā var uzrādīt šādas asociācijas biedra logo, jo tas ļaus samazināt ar kredīta ņemšanu saistītos risku.
 3. Atbalsta un popularizē atbildīgas aizņemšanās principus– godīgs aizdevējs parasti ir tāds, kam ir labi nostiprināts un uzticams zīmols, kā arī tas, kurš cenšas izglītot patērētājus un sabiedrību par atbildīgas aizņemšanās principiem. Konkrēta aizdevēja izvēlē būtu jābalstās uz to, ka šis uzņēmums ir labi zināms un tam ir liels skaits klientu.
 4. Ļauj patērētājam iepazīties gan ar procentu likmju lielumiem, gan izrēķināt sev izdevīgāko piedāvājumu, izmantojot kredīta kalkulatorus–godīgs aizdevējs saviem klientiem piedāvās visu nepieciešamo informāciju par aizdevumu, procentu maksājumu lielumu, līguma nosacījumiem un tamlīdzīgi, kas ļauj patērētājam pieņemt labi apdomātu un informētu lēmumu.

Šo nosacījumu ievērošana var palīdzēt izvēlēties piemērotāko aizdevēju, kas būs godīgs un atbildīgs. Tieši šādu kreditoru izvēle ir svarīga, lai nodrošinātu to, ka kredīta ņemšana un atdošana notiek bez aizķeršanās un negatīvas pieredzes. Aizņemieties atbildīgi vienmēr, lai kur Jūs būtu!

Kredīts bez valsts galvojuma

Bankas ir tiesīgas izsniegt gan studiju, gan studējošo kredītus arī bez valsts galvojuma. Procentu likmes šādiem kredītiem (proti, kredītiem bez valsts galvojuma) būs augstākas.

Kredīts studijām bez valsts galvojuma ir ērts izglītības apmaksas risinājums. Tā kā šāds kredīts sedz visu nepieciešamo summu, tas var tikt izmantots arī kā papildinājums ierobežotam kredītam ar valsts galvojumu.

Pastāv iespēja bankā saņemt kredītu bez valsts galvojuma tikai daļai no studiju maksas segšanai nepieciešamās naudas summas, savukārt otru daļu varat maksāt Jūs pats vai Jūsu vecāki. Ja šobrīd Jums/Jūsu ģimenei ir brīvi līdzekļi, ar ko segt daļu mācību maksas, arī šis ir viens no variantiem, kā panākt nākotnē mazākus kredītmaksājumus.

Studiju kredītiem ar valsts galvojumu procentu likme vienmēr būs zemāka nekā studiju kredītiem bez valsts galvojumu.

Ņemiet vērā, ka jebkurš kredīts nozīmē pārmaksu, jo ir jāmaksā procenti. Jo garāks ir kredīta izmantošanas termiņš, jo lielāka būs pārmaksa. Tomēr, ja izlemsiet ņemt studiju kredītu ar valsts galvojumu, pārmaksa būs daudz mazāka nekā, ja kredīts būs bez valsts galvojuma.

Vajag kredītu?

Ātrais 50 eiro

ātrie kredīti uz 12 mēnešiem

ātrie kredīti uz sveša vārda

ātrie kredīti uk

atrais kredits vivus.lv

ātrais kredīts visiem

atrais kredits vacija

atrais kredits visi

ātrais kredīts via

ātrie kredīti vācijā

ātro kredītu vecuma ierobežojumi

ātro kredītu vēsture

ātrie kredīti vivus

ātrie kredīti visi

ātrie kredīti vakances

ātrie kredīti visu diennakti

ātro kredītu vakances

ātrie kredīti visiem

atrais kredits ar sliktu vesturi

www atrais kredits

www.atrais kredits.lv

ātrais aizdevums no 18 gadiem

ātrs aizdevums no 18 gadiem

ātrie kredīti internetā no 18 gadiem

ātrie kredīti naktī

ātrais aizdevums no 19 gadiem

ātrie kredīti brīvdienās

ātrie kredīti ātrais kredīts internetā smscredit.lv

atrais kredits no 20 gadiem bez darba vietas

ātrie kredīti atsauksmes

ātrie kredīti banknote

ātrs aizdevums ar sliktu kredītvēsturi

ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi bez darba vietas

ātrie kredīti bez darba vietas un sliktu kredītvēsturi

ātrie kredīti bez komisijas maksas

seb bankas atrais kredits

ātrie kredīti internetā pensionāriem

ātrie kredīti salīdzini.lv

atrie krediti ar seb banku

atrie krediti ar seb banka

atrie krediti ar seb bankas kontu

atrie krediti sadarbiba ar seb banka

ātrais kredīts ārzemēs strādājošiem

Ja esat strādājošs students, lai nodrošinātos pret iespējamām pārmaiņām nākotnē – izmaiņām valsts ekonomikā, personīgajā dzīvē, finanšu stāvoklī u.c., iesakām noteikti jau tagad sākt veidot uzkrājumus „nebaltai dienai” 10-15% apmērā no ikmēneša ienākumiem (finanšu iestādes piedāvā ļoti daudz un dažādas uzkrājumu programmas ar dažādiem ienesīgumiem, dažādās valūtās un dažādos tirgos). Kredīts cilvēkam ir papildus saistības un atbildība, tādēļ uzkrājumi noderēs jebkurā gadījumā.

Kāpēc es bankā nevaru dabūt aizņēmumu?

Griezieties pie Jums interesējošās bankas darbiniekiem un jautāt tiem konsultatīvu pamatojumu, kādēļ banka nevar izpildīt Jūsu pieprasījumu.

Visbiežākie iemesli kredīta atteikumam ir:

Kredīti

 • Pieprasītāja kredītmaksājumi jau pārsniedz 30- 40% no ienākumiem;
 • Pieprasītājs ir reģistrēts kādā no parādnieku reģistriem;
 • Pieprasītāja sniegtā informācija finanšu iestādei nav atbilstoša reālajai situācijai.

Ko nozīmē patēriņa kredīts? Kādi ir šī kredīta procenti?

Patēriņa kredīta procenti ir maksa par to, ka izmantojiet aizdevēja naudu. Procenti atkarīgi no konkrēta aizdevēja piedāvājuma un tie var būt ļoti dažādi. Lai neapjuktu dažādu aizdevēju piedāvājumos, pievērsiet uzmanību gada procentu likmei (GPL).

GPL ir obligāti jānorāda aizdevuma piedāvājumā un tiek veidota pēc vienādiem kritērijiem visās finanšu iestādēs. GPL ietver kredīta kopējās izmaksas, ieskaitot procentus un visas citas zināmās papildus maksas un komisijas, kas patērētājam jāmaksā par kredītu. Šo likmi salīdziniet, lai izvērtētu dažādu aizdevēju piedāvājumus.

Par ilgtermiņa personīgā budžeta plānošanu:

 1. Rūpējieties par to, lai Jūs būtu pasargāts no ārkārtas situācijām un straujām finansiālajām izmaiņām (piemēram, darba zaudēšanas vai pēkšņas slimības). Vēlams, lai Jums būtu uzkrājumi vismaz 3 – 6 Jūsu ikmēneša ienākumu apjomā, kā arī īpašuma, veselības un dzīvības apdrošināšana, kas pasargās Jūsu no nepatīkamām dzīves situācijām.
 2. Sekojiet līdzi makroekonomiskajai situācijai valstī – cenu kāpumam, inflācijai utt., jo, līdztekus šīm izmaiņām, Jums nepieciešams pārskatīt arī savus naudas tērēšanas paradumus un mainīt to prioritātes.

Ikdienā daudz naudas tiek tērēts nelietderīgiem vai spontāniem pirkumiem. Šeit ir pāris ieteikumi, kuri noderēs iepērkoties un ļaus ietaupīt naudu ātrākai kredītsaistību atmaksāšanai.

Vairāk par patēriņa kredītu varat uzzināt arī šeit.