Monthly Archives: November 2016

Neplānots zobārsta apmeklējums

Ātrais 50 eiroŅemot vērā zobārsta apmeklējumu regularitāti (vēlamajā variantā), stomatoloģijas pakalpojums, ja tāds radīsies, nebūs tik vērienīgs, kā, ja iepriekš zobārsts nav apmeklēts, zobu stāvoklis līdz ar to – nav bijis novērtēts, un atklājas lieli izdevumi. Tomēr, apzinoties vajadzību doties pie ārsta un plānojot to iepriekš, arī rūpes par salīdzinoši maziem tēriņiem tiks aiztaupītas, ja vizītei naudu izdosies atlicināt jau krietni agrāk par radītajiem izdevumiem. Tam kredītu ņemt gluži nav nepieciešams. Pietiks ar to, ka, plānojot, teiksim, pusgada budžetu, izdevumos tiks iekļauta maksa par zobārsta apmeklējumu. Aprēķinot kopējos izdevumus un ienākumus, būs redzams, vai naudas visam pietiek, vai arī izdevumi atsevišķās kategorijās jāsamazina.

Bez regulāra zobārsta apmeklējuma iztikt nevar. Ja tas ir tikai neliels zobu remonts, priecāsimies līdztekus zobārstam, kuram nav jāiegulda papildus pasākumi zobu glābšanā. Taču, ja sāpes ir pēkšņas, pie speciālista jādodas nekavējoties. Sarunā ar ārstu radīsies secinājums, cik pakalpojums var izmaksāt. Vienlaikus var domāt, kur atrast naudu. Atkarībā, kāds ir pacienta finansiālais stāvoklis, viņš varētu izvēlēties vienu vai citu materiālu darba veikšanai, procedūru apjomu un termiņu, protams, izstāstot par saviem apsvērumiem ārstam. Domājams, ka iejūtīga izturēšanās no ārsta puses un pacienta sapratne aiztaupa nevēlami augstus tēriņus, un kredīta ņemšana šādā gadījumā nebūs nepieciešama.

Kādos gadījumos kredīts varētu būt risinājums? Arī tas, pirmkārt, jāapspriež ar zobārstu, bet, ja radusies doma uzlabot savu zobu stāvokli, iespējams, ka kredīts ir vispareizākais risinājums. Par labu šim faktam runā citi piemēri par bankas izsniegtu naudu uz procentu bāzes: uz kredīta tiek būvētas mājas, pirkt mašīnas, un kādēļ gan lai kredīts neattiektos uz zobu remontu, brekešu uzstādīšanu vai protezēšanu? Galu galā, arī tā ir sasniedzama un vajadzīga darbība, ko nemaz tik bieži (varbūt pat tikai reizi dzīvē) nenākas veikt. Ja es būtu pienākusi pie lēmuma kapitāli ieguldīt savā veselībā, es pilnīgi noteikti apsvērtu domu griezties savā bankā vai pie nebanku aizdevēja, aicinot palīdzēt ar aizdevumu.

4 veidi, kā samazināt savu auto kredītu

Auto audi a4Nav noslēpums, ka automašīnas ir dārgs prieks, tādēļ auto kredītu šobrīd izmanto daudzi – gan gados jauni cilvēki, kas tikko uzsākuši patstāvīgu dzīvi, gan arī gados vecāki cilvēki, kas vienkārši vēlas nomainīt savu veco automašīnu pret jaunu. Auto kredīts, kas tiek izsniegts lietotu automašīnu iegādei, ir ļoti populārs aizdevuma veids, ko Latvijā piedāvā gan bankas, gan arī atsevišķi nebanku kreditori. Ņemot vērā automašīnu augstās cenas, arī kredīta maksājumi par to mēdz būs diezgan lieli, jo atšķirībā no citiem kredītiem, kas tiek izsniegti pret nodrošinājumu, auto kredītu kreditori parasti izsniedz uz ne vairāk kā 5 gadiem. Tomēr, lai sevi pasargātu no pārlieku lieliem ikmēneša maksājumiem, der ņemt vērā dažus ieteikumus, kas ļaus samazināt kredīta apmēru un tādējādi atvieglot arī ikdienas finansiālo situāciju.

Sakrāj pēc iespējas vairāk pirmajai iemaksai

Šis ir viens no veidiem, kā vislabāk samazināt kredīta summas apmēru – pirms automašīnas iegādes uzkrāt pēc iespējas lielāku naudas summu, kuru varēs samaksāt kā pirmo iemaksu. Uzkrājumu veidošana nav sarežģīta, bet tai ir nepieciešams laiks, tādēļ kā jebkuru lielu pirkumu, tā arī auto iegādei vajadzētu būt laicīgi plānotai. Piemēram, uzkrājot 100 eiro mēnesī, jau pēc gada automašīnas iegādei vajadzēs par 1200 eiro mazāku kredītu.

Pērc lietotu automašīnu no uzticama pārdevēja

Jaunas automašīnas iegāde ne vienmēr var būt labākā izvēle, jo brīdī, kad tā tiek izvesta no salona, tās vērtība ievērojami krītas. Veicot rūpīgu izpēti var atrast piedāvājumu, kurā lietota automašīna būs tik pat kā jauna, bet auto kredītu būs jānoformē par ievērojami mazāku naudas summu.

Sameklē labāko piedāvājumu

Lai gan zemākas procentu likmes nesamazinās kopējo kredīta apjomu, tās samazinās kopējo naudas summu, kura tiks samaksāta par auto kredītu ilgtermiņā. Tāpat mazākas procentu likmes samazinās arī ikmēneša maksājumus, kas var būtiski atvieglot kredīta atmaksu. Vairākiem kreditoriem to mājaslapās ir pieejami kredīta kalkulatori, kurus izmantojot, var noteikt:

 • Kāda būs ikmēneša maksājuma summa salīdzinājumā ar kopējo kredīta summu;
 • Kā procentu maksājumi ietekmēs ikmēneša maksājumus;
 • Salīdzināt dažādu kreditoru piedāvājumus.
Apsver kredīta ilguma palielināšanu vai samazināšanu

Mazāks auto kredīts dažādiem cilvēkiem var nozīmēt dažādas lietas. Dažiem galvenais mērķis ir iegūt pēc iespējas mazākus ikmēneša maksājumus, bet dažiem galvenais ir īsākā laika posmā paņemto kredītu atmaksāt. Pirmajā gadījumā auto kredīta atmaksa būs vieglāka, savukārt otrajā kredīts tiks atmaksāts ātri un par to visticamāk tiks samaksāts mazāk. Neatkarīgi no tā, kāds ir mērķis, noteikti vajadzētu paskatīties uz tādiem faktoriem kā kredīta ilgums un kopējā atmaksas summa.

Auto kredītu, tāpat kā jebkuras citas kredītsaistības, vajadzētu uzņemties tikai tad, kad ir izvērtēta kredīta nepieciešamība un savas iespējas to atmaksāt!

KREDĪTU TRŪKUMI

KredītiIkviena cilvēka dzīvē reiz pienāk laiks, kad viņam ir nepieciešams kredīts. Pēkšņi var rasties īpašs gadījums, kura risināšanai īsā laikā ir nepieciešama papildus nauda, bet algas diena joprojām ir pēc vienas nedēļas. Tas ir pietiekami, lai cilvēkam nāktos vērsties pie ātro kredītu aizdevējiem pēc palīdzības, lai segtu nepieciešamos izdevumus.

Pieteikšanās kredītam tagad ir ļoti vienkārša, aizņēmējam tikai jādodas internetā uz aizdevēja mājaslapu un jāaizpilda tur atrodamais kredīta pieteikums. Izvēlieties ātro kredītu aizdevēju un iegūstiet īstermiņa kredītu, ko varēsiet ērti atmaksāt no savas nākamās algas. Kad saņemsiet algu, Jūs varat uzreiz pārskaitīt kopējo maksājamo summu aizdevējam, lai izvairītos no papildus izmaksām.

Ātrais kredīts viennozīmīgi ir riskants aizņēmums – gan tā vieglā pieejamība, gan salīdzinoši mazās summas ļauj cilvēkiem aizņemties, īsti nepadomājot par to, vai varēs naudu atdot. Bez tam, nelaime nenāk viena, un ķibeles, kuru dēļ aizņemamies ātro kredītu, bieži vien neatrisinās līdz tam laikam, kas tas jau jāatdod.

AUGSTI PROCENTU MAKSĀJUMI

Atbildīga aizņemšanās

Tie mēnesī var pārsniegt pat 10%, kas savukārt nozīmē, ka gada laikā var nākties pārmaksāt vairāk nekā 100%  no sākotnējā aizņēmuma.

ĪSI AIZŅĒMUMA TERMIŅI

Šie termiņi nepārsniedz 30 dienas. Tas nozīmē, ka aizdevums jāatdod ierobežotā laika intervālā, kas var nozīmēt nokavētus maksājumus un soda procentu uzskaitīšanu.

LIELAS SODA PROCENTU LIKMES

Tiesa, ieviešot jaunu likumu par soda naudām, ir noteikts limits aprēķinātajām summām, kurš nedrīkst būt pārsniegts, bet joprojām procentu likmes ir augstas.

DĀRGAS PAGARINĀŠANAS MAKSAS

Ja klients ir saņēmis ātro kredītu un nevar to atmaksāt, tomēr nevēlas saņemt soda procentus,  ir iespēja pagarināt šī kredīta atmaksas laiku par dažām dienām. Šīs pagarināšanas maksas ir ļoti augstas un nereti pārsniegs pat 20 Eiro par 10 dienām – tas nozīmē, ka, ja klients naudu varēs atdot tikai pēc pāris mēnešiem, tad noteikti iztērēs lielas naudas summas, lai šo termiņu pagarinātu.

Ātrie kredīti ir aizdevumi kuri bieži vien ir vainojami par cilvēku kredītvēstules sabojāšanu. Un, ja klients šos kredītus nespēs atmaksāt, tie tiks pārsūtīti parādu piedzinējiem un persona tiks ievietota parādnieku sarakstā, no kura izkļūst nav tik vienkārši.

Ir atbilstības kritēriji, kas ir jāizpilda arī aizņēmējiem, piesakoties kredītam. Aizņēmējam ir jābūt pilngadīgam, vismaz 18 vai 21 gadus vecam, atkarībā no aizdevēja nosacījumiem. Aizņēmējam ir nepieciešams pastāvīgs un stabils ienākumu avots, lai kredīta summu būtu iespējams ērti atmaksāt kopā ar procentiem. Šo iemeslu dēļ, ātrie kredīti kļūst aizvien populārāki cilvēki vidū, jo tie piedāvā viegli un ērti pieejamu kredītu ar lielisku klientu apkalpošanas servisu

Kredīti jebkurā vietā Latvijā

Vai esi kādreiz nonācis situācijā, kad steidzami radušies neplānoti izdevumi, bet līdz algas dienai vēl jāgaida? Vai esi meklējis iespēju aizņemties sev nepieciešamo naudas summu, bet tas nav bijis nemaz tik vienkārši? Kimbi kredīti šo problēmu atrisina – tie pieejami jebkurā vietā Latvijā, kur vien pieejams internets. Turklāt – bez ķīlas, galvojuma un skaidrojumiem par aizdevuma nepieciešamību.

Ātrais kredīts

Ja Kimbi kredīts internetā tiek apstiprināts, vari saņemt naudu savā bankas kontā vien dažu minūšu laikā.

Kredīta noformēšanas nosacījumi

Kredītam iespējams pieteikties ar interneta starpniecību. Daudzi aizdevēji nodrošina arī SMS kredītu, tomēr tas pieejams sākot ar otro aizņemšanās reizi.

Ja vēlies izmantot priekšrocības, ko sniedz ātrie aizdevumi, jāizpilda daži nosacījumi, piemēram:

 • Jāatbilst aizdevēja noteiktajam vecuma ierobežojumam;
 • Jābūt ar pozitīvu kredītvēsturi;
 • Nepieciešami regulāri ienākumi, kas ļaus atmaksāt aizdevumu.

Lai noformētu aizdevumu, nepieciešams arī bankas konts un mobilais tālrunis.

Kredītam pieteikties iespējams, veicot dažas vienkāršas darbības datorā

 • Apmeklē izvēlētā aizdevēja mājaslapu un iepazīsties ar visiem līguma nosacījumiem;
 • Reģistrējies, izveidojot lietotāja profilu;
 • Aktivizē profila izveidi, uz aizdevēja bankas kontu pārskaitot reģistrācijas maksu. Visbiežāk tās apjoms ir 0,01 eiro;
 • Pēc reģistrācijas vari pieteikties aizdevumam, norādot vēlamo summu un atmaksas termiņu.

Tālāk atliek vien gaidīt lēmumu par kredīta piešķiršanu. Ja aizdevumam pieteiksies kredītdevēja darba laikā, to izskatīs vien dažu minūšu laikā. Pozitīvas atbildes gadījumā naudu savā bankas kontā saņemsi jau pavisam drīz.

Dažādas iespējas klientu ērtībām

Vēl viena šo kredītu priekšrocība – ātrie aizdevumi pieejami pat neizejot no mājām, no jebkuras vietas Latvijā. Lai saņemtu sev vēlamo kredītu, nav pat jāapmeklē kredītiestāde. Tas būtiski palīdz ietaupīt ne tikai laiku, bet nereti arī līdzekļus.

Turklāt liela daļa aizdevēju strādā arī nedēļas nogalēs un svētku dienās, tātad ātrie kredīti pieejami arī ārpus ierastā darba laika.

Ātrie kredīti visvairāk piemēroti īslaicīgu izdevumu gadījumā, piemēram, kad steidzami jāatmaksā kāds steidzams rēķins. Tomēr internetā ērti noformējami ir arī patēriņa ātrie aizdevumi. Tie var palīdzēt brīžos, kad pietrūkst lielāku plānu realizēšanai, piemēram, jaunas sadzīves tehnikas iegādei.

 • Īstermiņa ātrie aizdevumi visbiežāk pieejami uz 30 dienām. Maksimālās kredīta summas – daži simti eiro;
 • Ilgtermiņa ātrie kredīti pieejami uz laiku līdz pat diviem gadiem. Pieejamās summas – vairāku tūkstošu apmērā
Atbildīga aizdevuma noformēšana

Tomēr jāpatur prātā, ka ikviens ātrais kredīts internetā ir atbildība, tādēļ pirms kredīta noformēšanas būtiski izvērtēt kredīta nepieciešamību un savas iespējas to atmaksāt.

Lai pasargātu sevi no liekām problēmām, neaizņemies vairāk kā nepieciešams un saskaņo savas vēlmes ar iespējām. Situācijās, kad rodas problēmas ar Kimbi kredīta atmaksu, pagarini kredīta atmaksas termiņu, bet esi atbildīgs aizņēmējs – aizņemies atbildīgi!

Ietaupīt naudu tagad

Ekonomika joprojām ir sliktā stāvoklī, tādēļ arvien vairāk cilvēku meklē veidus, kā ietaupīt naudu. Tas nav svarīgi, vai Jūs esat uzņēmuma īpašnieks, strādājošs tētis, mājsaimniece vai pensionārs. Mēs visi esam vienā laivā! Tādēļ došu Jums lielisku padomu, kā ietaupīt!

Krāni un duša

 • Salabojiet pilošus krānus. Aizgrieziet krānu, kad Jūs neizmantojat ūdeni, piemēram, kad Jūs tīrāt zobus vai skujaties.
 • Duša maksā mazāk nekā vanna. Pat dodoties dušā, nepavadiet tajā pārāk ilgu laiku.
 • Jūs arī patērēsiet mazāk ūdens, ja Jūs instalējiet zemas plūsmas dušas galviņas. Lielākā daļa no šīm dušām samazina ūdens patēriņu, par gan drīz 10-20 procentiem (tā runā).

Trauku un veļas mazgājamās mašīnas

 • Vienmēr izmantojiet trauku mazgājamo mašīnu, kad tā ir pilna. Lielākā daļa no izmaksām, lietojot trauku mazgājamo mašīnu, ir no ūdens sildīšanas. Mazgājiet traukus ar rokām, jo trauku mazgājamā mašīna ir luksus prece. Man tā šķiet…
 • Mazgājiet drēbes, piepildot veļas mašīnu pilnībā. Tāpat kā Jūsu trauku mazgājamo mašīnu, lielākie tēriņi rodas, sildot ūdeni.
 • Lietojiet vēsāku ūdeni. Ejot dušā, mazgājieties ar vēsāku ūdeni. Tas ne tikai taupīt karsto ūdeni, bet būs labāk Jūsu ādai.
 • Kad dodaties atvaļinājumā, pārbaudiet, vai visas ierīces ir izslēgtas.

Naudas noguldīšana un investēšana

Naudas noguldīšana un investēšana ir labs veids, kā pavairot savus brīvos līdzekļus un tas prasa nedaudz drosmi, jo katra investīcija tomēr ir nedaudz riskanta. Tāpēc ieguldīt naudu patstāvīgi nav ieteicams, labāk ir nenožēlot nelielu komisijas maksu un sadarboties ar finanšu speciālistiem, kuriem ir krietni vien lielāka pieredze finanšu tirgū un lieliska sapratne par to, kas notiks nākotnē. Visgrūtākais solis tiem, kuri vēl domā par naudas ieguldīšanu ir nepieciešama drosme, jo finanšu tirgū izdzīvo tikai paši stiprākie. Prātīgi ir iesākumā ieguldīt naudu mazos apmēros. Apmēram tik daudz, cik Jums nebūtu žēl zaudēt, ja gadījumā ieguldījums būtu neveiksmīgs. Galvenais ir pacietība, jo ilgtermiņa naudas noguldījumi Jums nesīs visdrošāko un vislielāko peļņu.

Naudas summas

Naudas pakalpojumi

Ar lielu naudas summu ir jāprot apieties, jo ne tāpat vien ir radies teiciens par tiem, kam nekā nav, nav arī ko zaudēt. Jo lielāka naudas summa ir Jūsu pārvaldībā, jo gudrāk ar to jāprot rīkoties. Piemēram, daļu noguldot 3 dažādās bankās, nelielu daļu var ieguldīt nekustamajos īpašumus un atlikušos brīvos līdzekļus var izmantot, lai pirktu un pārdotu akcijas, vērtspapīrus un tamlīdzīgi. Arī par ieguldīšanas veidiem ir jāiegulda pārdomāti. Piemēram, lielāku summu ir ieteicams ieguldīt drošā un pasīvā tirgū, taču mazāku summu var ieguldīt agresīvāk ar lielāku risku, taču tai pašā laika ar iespēju gūt lielāku peļņu īsākā laika posmā.