Monthly Archives: September 2016

Ilgtermiņa kredīta atmaksas iespējas

KredītiLai Jums būtu pamats plānot ilgtermiņa aizņēmumus, Jums jābūt regulāriem ienākumiem un pastāvīgai darbavietai. Daudzi, uzsākot uzņēmējdarbību, nodrošinās ar pastāvīgu algu un ienākumiem. Savs bizness un kredīti labi sader, viens ar otru, jo pārsvarā uzņēmumus veido nobriedušas personības ar ilgtermiņa domāšanu un skatu nākotnē.

Ja Jums ir darbs (uzņēmums), Jūs varat plānot zināmas summas, ko atvēlēt kredīta atmaksai. Ja līdz šim Jums vēl nav bijuši kredīti, esat viens no laimīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Arī šajā brīdī varat justies pārāks par daudziem citiem Latvijas iedzīvotājiem, jo Jūs spēsiet atvēlēt lielākas summas ikmēneša kredīta atmaksas nolūkiem, nekā cilvēks ar kredītu nastu plecos. Ja ieteikums veltīt 20-30 % no ikmēneša ienākumiem kredīta atmaksai attiecas uz „vidējo” iedzīvotāju, Jūs, kam kredītu nav, varat plānot pat 40 % no savas algas kredīta maksājumiem. Protams, līdztekus jādomā arī, cik svarīgs Jums ir līdzšinējais dzīvesveids. Jums nav jākar zobi vadzī, tomēr arī būtiskas izmaiņas dzīves stilā var nepatīkamā veidā atsaukties uz Jūsu dzīves izvēlēm. Padomājiet, vai varēsiet brīvi atteikties no brīvdienu plāniem, daudzajām izklaides iespējām un retāk ļauties impulsīviem pirkumiem un strauji radušos ideju apmierināšanai. Bieži, nākot pasaulē mazuļiem, ļaudis kļūst apdomīgāki un piebremzē dzīves skrējienu, izvērtējot to, kas svarīgs un kas – nē. Gribas iekārot omulīgu ģimenes ligzdiņu (protams, ar nosacījumu, ka ir gana izbaudīta brīvības un neatkarības garša), un tieši tas liek mierīgāk paraudzīties uz gaidāmo brīvo naudas līdzekļu ierobežojumu.

Ilgtermiņa aizdevumi un mīlestība

Satiekoties diviem cilvēkiem, kuru starpā šķīst dzirksteles, liekas, ka viss mūžs ir priekšā, un tas jāpavada tieši ar šo personu. Tā bieži rodas pāru saistības, kas, būsim reālisti, turpinās ilgāk par mīlēšanas intensīvo fāzi. Vajadzētu saprast, ka tāda ir attiecību un finanšu saistību nesalīdzināmā daba. Lēmums mīlēt, kas pieņemts ar gribas, nevis emociju palīdzību, veiksmīgāk sabalansēs jūtu un naudas pasauli, līdz ar to abi spēs pastāvēt viens otram blakus ilgtermiņā.

Ko darīt, kad darbā nav ko darīt

Sakārto darba galdu

Ja Tev nav jaunu veicamu uzdevumu, Tu, protams, vari atlaisties krēslā un, ērti zvilnot, sapņojoši vērties laukā pa logu. Rezultāts gan būs pretējais gaidītajam – mierīgas atpūtas pauze var pievērst priekšnieka uzmanību (sviestmaizes likums!), kurš pēkšņi ievēros, ka viņa birojā (ak, vai!) mājo darbiniece bez nodarbošanās. Arī Taviem kolēģiem, iespējams, šāds skats nebūs visai tīkams, kas izraisīs baltu (labākajā gadījumā) skaudību, un drīz jau mēles trīs viss kolektīvs. Tāpēc, lai arī cik liela kārtība jau nevaldītu uz Tava galda, veic kaut pārkārtošanu. Sakārto mapes pēc krāsām, sašķiro atvilktnēs esošos failus, saliec pildspalvas rakstāmrīku turētājā. Tikai nesāc vīlēt nagus vai lūkoties spogulītī!

Veic ārkārtas tīrīšanu datorā

Gan jau Tev ir sakrājušies projekti, kas sen jau pabeigti, taču melnraksti vai projekta uzmetumi vēl aizķērušies mapēs. Izmet tos, un pie reizes iztīri arī atkritumu grozu. Sakārto ikonas uz datora ekrāna kārtīgās rindās.

Notīri datora ekrānu

Kad visi citi darbi padarīti, Tu vari steigties palīgā citiem biroja darbiniekiem, vai ne? Tā kā nevajadzētu pārāk izrādīt sava darba laika neekonomisku izmantošanu, saviem tiešajiem kolēģiem labāk netuvoties. Toties Tu vari apdarīt biroja apkopējas nepaveiktos vai pavirši, vai… nu, labi, jums ir brīnišķīga apkopēja! Tātad aiztaupi viņai darbu un noslauki putekļus no sava datora ekrāna.

Pagatavo sev tējas krūzi

Velti šim pasākumam pietiekami daudz laika. Padari to par nelielu meditatīvu pauzi. Zināms, ka drīz Tevi jau atkal kaut kur vajadzēs, tāpēc dari visu ar pilnu apziņu, izbaudot katru tējas procesa mirkli. Izvēlies tējas šķirni, ieber krūzītē cukuru. Uzvāri ūdeni un atceries, ka šķidruma uzņemšana ir ļoti svarīgs dienas darbs.

Sakārto nākamās dienas darbu sarakstu

Darbojoties pie datora, Tev sava rīcība nekad nešķitīs bezjēdzīga (ja vien neienirsti feisbukā vai nespēlē spēlītes…). Izvēlies vai nu MS Outlook, vai kādu citu programmu, kaut vienkārši rakstīt ar roku kalendārā arī nav peļami – tas trenē uzmanību un sīko motoriku. Rītdiena būs darbīga, vai ne?