Monthly Archives: June 2016

Kredīta refinansēšanas izmaksas

Naudas līdzekļiSvarīgi ir zināt un atcerēties, ka nevienas kredītsaistības netiek slēgtas uz mūžu un tieši tāpēc, tās nav neatgriezeniska nolemtība, bet ja kredītdevējs un tā nosacījumi Jūs neapmierina, to ir iespējams vērst par labi, veicot speciālu aizdevuma refinansēšanu. Kredīta refinansēšana sevī iekļauj rekreditēšanu, pārkreditēšanu, kredīta pārpirkšanu un pārkreditāciju, šīs kredītsaistības tiek noformētas pie jauna kredītdevēja ar pavisam jauniem nosacījumiem, ņemot vērā nosacījuma pamatu, jeb kredītsaistību nokārtošanu ar pavisam jauna aizdevuma palīdzību.

Jāatceras arī tas, ka jebkuras aizdevuma refinansēšanas galvenais mērķis ir izvirzīt izdevīgākus nosacījumus, tas ir ļoti svarīgi kopēju izmaksu samazināšanai. Aizdevuma refinansēšana tiek izmantota lielāko daļu gadījumos, taču pats izplatītākais refinansēšanas aspekts ir konkrētā situācijā, kurā Jums atrodoties vienās kredītsaistībās, tiek konstatēts, atrodoties pie cita kredītdevēja, ar tādiem pašiem noteikumiem, iespējams, daudz izdevīgākas kredītsaistības, tieši šī iemesla dēļ šie pakalpojumi ir kļuvuši diezgan populāri, taču tie nebūt nav lēti. Jāpiebilst, ka aizdevuma refinansēšanas iespējas izskatīšanās stingri tiek vērtēti tādi kritēriji kā: kredītvēsture, kredītņēmēja kopējie ienākumi, kā arī citas, iespējams, nesaistītas kredītsaistības ar dažādām līguma kompānijām. Varētu pat teikt, ka refinansēšana ir kredīta noformēšana no jauna, tieši tāpēc uz to attiecas pilnīgi tie paši noteikumi, kas saistīti ar jauna kredīta paņemšanu un noformēšanu. Tādējādi balstoties uz kredītņēmēja atbilstību – kredītdevējs var izvērtēt konkrēto situāciju un izlemt savu lēmumu par labu vai par sliktu kredītņēmējam.

Atgriežoties pie refinansēšanas izmaksām jāpiebilst, ka refinansēšanas kredītsaistības lielāko daļu gadījumu padara tik tiešām izdevīgākas un mums vēlamākas, taču arī svarīgi pieminēt faktu, ka refinansēšana maksā konkrētu naudas summu un tās nepavisam nav mazas. Kredīta refinansēšanas izmaksas parasti mērāmas ir vairākos simtos Eiro, pietam konkrētā summa ir jāsamaksā uzreiz, tieši tāpēc ir ļoti svarīgi pirms refinansēšanas apsvērt visus aspekts un pārliecināties vai tas tik tiešām ir tas, kas jums vajadzīgs! Taču ne visas kompānijas plēsīs tik lielas naudas, mazāk zināmas kompānijas par šāda veida darījumiem parasti prasa salīdzinoši mazāku naudas apjomu, tas tiek darīts ar nolūku piesaistīt jaunus un pastāvīgus klientus, kas ilgtermiņā jaunajiem kompānijas pārstāvjiem nestu peļņu, taču arī šajās jaunajās kompānijās, kas sniedz kredīta refinansēšanu – izmaksas ir aptuveni sākot no 150 Eiro, un šāda veida cena cilvēkiem, kas paņēmuši kredītus – ne pavisam nav maza un tieši tāpēc cilvēki izdara kļūdu un aizņemas vēl vienu kredītu, lai tikai spētu samaksāt naudu par kredīta refinansēšanu, šāda veida darbības mēs noteikti neiesakām, jo paņemt kredītu, lai atdotu citu? Tas noteikti nebeigsies labi, taču ja atgriežamies pie zināmu kompāniju refinansēšanas izmaksām, tad šīs summas var sasniegt par vairākus simtus Eiro, jāņem vērā ļoti daudzi aspekti, taču vidējā summa šādam darījumam parasti grozās ap 300 Eiro, taču jāatceras ka tā nav viena konstanta naudas summa, jo katrs cilvēks tiek izvērtēts individuāli.

Svarīgi ir pieminēt, ka par refinansēšanas pakalpojumiem ir jāmaksā tikai un vienīgi iepriekšējam, nevis jaunajam kredītdevējam, taču jaunajam kredītdevējam būs nepieciešams maksāt par tiem pakalpojumiem, kuri kredīta noformēšanas gadījumā būs Jums noteikti. Bet atcerieties, ka ne vienmēr refinansēšanas var būt izdevīga, vispirms izvērtējiet kredīta izmaksas uz jauno noteikumu pamata, tajā pašā laikā novērtējiet vai jaunais kredītdevējs līdz ar refinansēšanu nepiedāvā kādus speciālus bonusus, no kā Jūs būtu tikai ieguvējs. Un atcerieties – ļoti ieteicams savu spēju robežās censties panākt vienošanos ar jau esošo kredītdevēju un tikai nespējas gadījuma veikt refinansēšanu, šis fakts ir vērā ņemams, jo kredītdevēji vienmēr ir ieinteresēti saglabāt savus klientus.

Veidi kā palielināt savus ienākumus

500 eiroBieži vien, lai palielinātu savus ienākumus, nākas uzņemties riskus. Šie riski var būt dažādi, tā var būt naudas ieguldīšana kādā projektā vai ieguldījumi akciju tirgū. Taču mēs visi esam dzirdējuši parunu – kas neriskē, tas nedzer šampānieti. Tas ir diezgan precīzi. Ir viegli strādāt un neuzņemties nekādus riskus, lai neapdraudētu to, kas mums jau ir, bet riskēt, lai iegūtu vairāk ir daudz grūtāk. Taču ieguvumi var būt ļoti iespaidīgi. Galvenais ir pārvarēt savas bailes, to darot, paveras iespējas ne tikai, ieguldot naudu, bet arī citās dzīves jomās jūs varat rast iespējas iegūt vairāk, kā esat domājuši.

Ja jums ir kādi talanti, tos noteikti vajadzētu izmantot. Ja protat, kaut vai, tādu lietu kā automašīnu labošanu. Pēc darba varat labot automašīnas saviem draugiem un tamlīdzīgi. Šādi varat rast papildus ienākumus un palielināt savas iespējas izpausties jau citās jomās. Varat ielikt reklāmu internetā, ka piedāvājat sekojošus pakalpojumus, un sākt savu mazo biznesiņu, kurš, ar laiku, var kļūt par patiesi ienesīgu līdzekļu gūšanas avotu. Galvenais ir nebaidīties izmantot to, kas jums ir pieejams.

Pats galvenais veids kā palielināt savus ienākumus, pārtrauciet atlikt visu, kas var šos ienākumus palielināt. Cilvēka dabā ir atlikt lietas, kuras rada bailes, satraukumu uz citu dienu. Taču jums ir jāsaprot, ja to nedarīsiet jūs, to darīs kāds cits. Paaugstinājumu saņems jūsu kolēģis, vakanci aizpildīs kāds cits, biznesa ideja vairs nebūs jauna un unikāla. Rīkoties vajag jau šodien, tikai tā ir iespējams kaut ko sasniegt.

Gada procentu likme, jeb GPL

GPL ir kredīta kopējās izmaksas patērētājam, kas ir izteiktas ikgadējos procentos no kredīta kopsummas saskaņā ar Direktīvas 2008/48/EK noteikumiem. Direktīvā noteikts vienādojums, kas izsaka ekvivalenci gada periodā starp esošo aizdevumu, no vienas puses, un kopējo esošo atmaksas un izmaksu vērtību, no otras puses

X ir GPL,

  • m ir pēdējās kredīta izņemšanas skaits,
  • k ir kredīta izņemšanas skaits, tātad 1 ≤ k ≤ m,
  • Ck ir izņemtā kredīta summa k,
  • tk ir gados un gada daļās izteikts starplaiks starp pirmo kredīta izņemšanas datumu un katras nākamās kredīta daļas izņemšanas datumu, tātad t1 = 0,
  • m’ ir pēdējā maksājuma vai izmaksu maksājuma skaits,
  • l ir maksājuma vai izmaksu maksājuma skaits,
  • Dl ir maksājuma vai izmaksu maksājuma summa,
  • sl ir gados un gada daļās izteikts starplaiks starp pirmās kredīta izņemšanas datumu un katra maksājuma vai izmaksu maksājuma datumu.

(Informācija veidota saskaņā ar Price Water house Coopers dokumentu, kas ievietots LAFPA vietnē).

GPL formula izstrādāta kredītiem, kuru termiņš ir izteikts gados vai gada daļās (formulas apzīmējumi tk un sl), kas pamatā ir patēriņa kredītiem, ko izsniedz bankas. Formulā var izteikt termiņu dienās (piemēram, 14 dienas tiek izteikta kā daļa no gada – 14/365), tomēr tā nav piemērota uz patēriņa kredītiem, kuriem termiņš ir īss (piemēram, dienas vai mēneši, t.i., mazāk par 1 gadu).

Citiem vārdiem – GPL nav specifiski pielāgots kredītiem, kuru termiņš ir mazāks par vienu gadu. Ir vairākas būtiskas atšķirības starp banku un nebanku sektora pakalpojumiem – pēdējiem šī formula nav piemērojama aizņēmuma termiņa, komisiju un administrēšanas maksu dēļ. Ātro patēriņa kredītu sniedzēji spēj piedāvāt kredītus, kurus var salīdzināt ar citu faktoru palīdzību – ar komisijas maksām, piemēram.

Kāpēc tad tika ieviests GPL, kuru nav jēgas uzrādīt distances kredītu cenas aprēķināšanā?

1)            Finanšu pakalpojumu industrija centās vienādot kredīta kopējo izmaksu apmēra aprēķināšanas veidu; to varētu veikt, izmantojot GPL.

2)            Visā ES tiek meklēts patērētājiem vienots veids, kādā novērtējamas patēriņa kredīta izmaksas, kas kalpotu par galveno lēmuma pieņemšanas kritēriju patērētājiem visā ES.

3)            Patērētāju tiesību aizsardzības institūciju galvenais mērķis, izmantojot GPL, ir – nodrošināt līgumisku taisnīgumu starp aizdevuma līguma pusēm.

4)            Tā kā patērētāji saņem dažādu informāciju no kredītu izsniedzējiem, likumi ir domāti tam, lai nodrošinātu patērētājiem tiesības saņemt tādu informāciju, kas ir viegli saprotama. Tāpēc GPL tika pieņemts kā viens no nosacījumiem vienotā finanšu tirgū.

5)            Lai aizsargātu patērētāju, GPL varēja būt instruments, ar kura palīdzību tirgus varētu tikt regulēts, t.i., procentu likmes ierobežotas.

Avots: http://www.radio3.lv/kas-ir-gada-procentu-likme-gpl

Izanalizējot 5. punktu, pieminams, ka arī Price Waterhouse Coopers vērš patērētāju uzmanību vienkāršu aprēķinu virzienā un atgādina, ka GPL vislabāk strādā tikai industrijas regulēšanas nolūkos. Un pat tie (regulējumi) noveduši pie negatīvām sekām, piemēram, nelegālas kreditēšanas. Tas notiek tādējādi, ka finanšu tirgus locekļi, nespējot izpildīt noteiktas regulatoru prasības, pamet tirgu, bet šajā vietā radušos nišu aizpilda nelegālie kreditētāji, kuri paaugstina noziedzības līmeni, nepildot prasības, līdz ar to regulators atceļ ierobežojumus.

Piemēram, Lielbritānija, izanalizējot citu valstu pieredzi, ir atteikusies no GPL ierobežojumu noteikšanas, bet izvēlējusies alternatīvus veidus industrijas regulēšanai, piemēram, reklamēšanās ierobežojumus, patērētāju maksātspējas analīzi, informācijas atklātības principu gan par aizdevēja uzņēmējdarbību, gan arī aizdevuma līguma noteikumiem, par galveno mērķi izvirzot patērētāju tiesību aizsardzību.