Monthly Archives: May 2016

Aizņemties 10000 EUR? Atbilde šeit!

Reizēm labāk ir aizņemties, nevis lāpīt! – tāds ir bankas moto (cilvēki runā), kam būtu jārosina mani, aizņēmēju, iegādāties aizdevumu.

Visumā piekrītu uzņēmumu filozofijai, veidojot saukļus, kaut gan neesmu pārliecināta, vai moto šobrīd būs tas faktors, kurš rosinās mani – aizņēmēju – noformēt kredītu tajā vai citā bankā (vai kredītiestādēs vispār).Tas, kas mani motivētu to darīt – izvēlēties aizņemties internetā – un kur es to darītu, tiks noskaidrots tūlīt.

Visticamāk, es jautājumam pieietu no praktiskās puses:

  1. internetā uzzinātu, kādi ir kredītu izsniegšanas nosacījumi (procenti, komisijas maksas);
  2. sazinātos ar izvēlēto banku un noskaidrotu, cik pretimnākoši un gatavi palīdzēt ir bankas darbinieki (man taču ar kredītu būtu jāsadzīvo vairākus mēnešus vai pat – 10 000,- EUR gadījumā – vairākus gadus, tādēļ sadarbība ar banku būtu „the core question”);
  3. tālāk jau nostrādātu personīgās simpātijas un antipātijas.

Ko es šādā gadījumā ieteiktu banku darboņiem? Esiet uzmanīgi: mazi klienti jāapkalpo ar tieši tādu pašu uzmanību kā lielie – nekad nevar zināt, kurš ir ubags, kurš – par tādu pārģērbies karalis Brusu bārda. Ko ieteiktu katram kredītu ņēmējam? Noskaidrot, kādas tad īsti ir Tavas prioritātes un īpašie paņēmieni, kurus Tu vēlētos pielietot, izvēloties banku. Respektīvi – vispirms tikt skaidrībā ar savām vēlmēm, prasībām, un tikai tad – doties uz kredītiestādi. Strēbt karstu varēsi vienmēr, bet kredītu paņemot – kaut gan laika gaitā, domājams, ikviena banka (un Tu pats) pieļauj mainīt gan kredīta nosacījumus, gan pat pārkreditēties – tas būs uz tik ilgu laiku, cik kopīgi ar kredīta devēju izvēlēsieties pavadīt, sajūgti naudas saistībām. Līdz ar to – vai nu Tu vēlies, vai nē – būsi iesaistīts komunikācijā ar banku (vai citu kredītdevēju). Kāda tā būs – prātuļojumiem pārsātināta vai – gluži otrādi – kodolīga, būs atkarīgs no abām pusēm. Jārēķinās, ka saskarsme būs un tā vienmēr arī ir jāturpina – gan priekos, gan bēdās (nu, gluži kā laulībā).

Turpinot par Swedbank piedāvāto patēriņa kredītu līdz 10 000,- EUR, atklājas, ka man, pieticīgu regulāro ienākumu īpašniekam (vidēji mēnesī 150,- EUR), banka ierosina vien kredītu apmērā līdz 1000,- EUR. Loģiski. Lai aizņemtos lielas summas, arī ienākumiem jābūt lieliem. Swedbank piedāva kredītu līdz 31. maijam bez komisijas maksas. Šis aizdevums pieejams no 500,- EUR līdz 12000,- EUR. Nauda kontā tikšot ieskaitīta uzreiz pēc līguma parakstīšanas. Banka patur tiesības sniegt informāciju Latvijas Bankai un saņemt informāciju no Latvijas Bankas Kredītu reģistra noteikumos noteiktajos gadījumos un kārtībā. Savukārt man– klientam – jāsaprot, ka banka var pieprasīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) sniegt izziņu, kurā iekļauti VSAA reģistrētie dati par maniem ienākumiem un apdrošināšanas periodiem.

Kad nu esmu izpētījusi, kā Swedbank izsniedz kredītus līdz 10 000,- EUR, es pārbaudu, kā, piemēram,

Nordea banka

izsniedz kredītus šajā apjomā. Proti, ja man būtu radusies nepieciešamība papildināt finanšu līdzekļus un ja man būtu atbilstoša apmēra regulāri ienākumi, tad es varētu domāt par patēriņa kredītu arī šeit. Tādā gadījumā varu domāt saņemt kredītu līdz 12 000,- EUR ar atmaksas termiņu līdz 3 gadiem.

Hmm, komisijas maksa, lai arī tiek solīta zema, tomēr ir. Pētu tālāk. Ja piesakos patēriņa kredītam internetbankā vai Kontaktu centrā, man tiks piedāvāta mazāka komisija par dokumentu noformēšanu. Tas ir labi, bet Swedbank tik un tā piedāvā bezmaksas noformēšanu. Tomēr svarīgi salīdzināt arī procentu izmaksas. To darīšu vēlāk.

Un tā – viss tomēr liecina, ka palikšu pie Swedbank. Jā, kamēr neaizmirstu piebilst: Swedbank ir mana personīgā kredītiestāde jau daudzus gadus, laikam jau jāuzticas tai.

Risinājums rēķinu problēmām

Lielākā daļa no mums ir sastapusies ar situāciju, kad rēķinos ieraudzītā summa ir tiešām ievērojama, reizēm prāts to nespēj pat aptvert. Ātrais kredīts ir iespēja saņemt naudu brīžos, kad tas nav iespējams ar tuvo cilvēku atbalstu, kas krietni vien atvieglo dzīvi.

Naudas līdzekļi

Pietiek ar vienu reizi, kad jāizmanto internetu, lai tikai reģistrētos, jo turpmāk visu var paveikt tikai ar sms palīdzību. Tas ir gaužām vienkārši, turklāt to varēs saprast jebkuras paaudzes cilvēks. Kreditori noteikti sniedz iespēju saņemt izdevīgas procentu likmes, komisijas maksu un citus nosacījumus, lai nezaudētu savus klientus un nebeigtu viņus iepriecināt ar sevišķām akcijām, atlaidēm vai citiem bonusiem pastāvīgajiem klientiem. Bet nedrīkst aizmirst, ka, lai varētu pieteikties kredītam, vajadzīgs un būtisks ir attiecīgais vecums, kas ir no 18 vai 20 gadiem, kas ir atšķirīgs dažādās kompānijās, kā arī jābūt aktīvam bankas kontam un, protams, ka ir ļoti nepieciešami regulāri ikmēneša ienākumi. Summu jāizvēlas tā, lai tā būtu mazāka par ienākumiem, lai nebūtu problēmu atmaksāt to noteiktajā laikā. Ņemot vērā, ka šī summa noteikti nav liela, tad nav vērts arī apmeklēt banku, lai veiktu konkrēto darījumu, kas velti izniekotu gan klienta, gan bankas speciālistu dārgo laiku. Pietiek vien ar pāris minūtēm, lai noskaidrotu kreditora lēmumu, kā arī pozitīva rezultāta gadījumā – saņemtu naudu savā kontā! Nevar neievērot un neņemt vērā, cik viss ir organizēti, iedarbīgi un patīkami ikvienam aizņēmējam.

Šāda tipa aizņēmumi ierasti ir uz laiku līdz 30 dienām, bet, ņemot vērā, ka reizēm maksājumos vajag ļoti daudz naudas, tad ir iespēja palielināt to par 7, 14 vai 30 dienām, lai nebūtu tā, ka visa nauda kaut kur izlietota, un beigās jāpaliek bez dzīvībai būtiskām lietām un precēm. Ziniet, kas ir pavisam brīnišķīgi? Tas, ka šādam kredītam var pieteikties jebkad – gan naktī, gan dienā, gan svētkos, gan brīvdienās. Bankas šajā laikā nestrādā, tāpēc ir izdevīgi, ka ir kāds rezerves variants, jo arī draugi ne vienmēr spēs palīdzēt un atbalstīt. Īsta laika ekonomija, jo nav jākārto dažādas formalitātes, kā tas ir bankās, turklāt nav vajadzīga ne ķīla, ne galvojums, kas arī krietni vien saīsina visu sadarbības laiku. Klientam jābūt pārliecinātam par to, ka viņa kredītvēsture ir laba, lai nerastos liekas problēmas, ievērojot arī to, ka iekavēti vai negaidīti lieli maksājumi var būt iemesls tam, ka var rasties problēmas atmaksāt aizdevumu.

Gadījumā, ja rēķini ir Jūs pārsteiguši, ātrais kredīts var palīdzēt!

Gribasspēks un finanses

Gribasspēks un finanses ir ļoti cieši saistītas lietas. Pirmajā acu uzmetienā tā var nešķist, bet iedziļinoties, nākas saprast, ka finanses ir ļoti grūti sakārtot bez gribasspēka palīdzības.

Naudas pakalpojumi

Atsevišķi šīs lietas darbojas dažādās jomās, bet lai izveidotu stabilu budžetu ir nepieciešams pietiekoši liels gribasspēks. Un budžets, savukārt, tieši iespaido to, kādas ir jūsu finanses. Tieši gribasspēks nosaka to, ka jūs tērēsiet savas finanses, cik pārdomāti un atbildīgi rīkosieties katrā situācijā. Mūsu pirmie instinkti ne vienmēr ir tie pareizāki un šeit ir nepieciešams gribasspēks, lai tos pārvarētu un varētu pieņemt pareizāko lēmumu jebkurā situācijā. Ja tiek ņemts kredīts, tad šis divas lietas ir ļoti svarīgas. Ja abas lietas netiek ievērotas, tad tas var izmaksāt dārgi – gan finansiāli, gan psiholoģiski. Ja runājam par kredītiem, tad aizņemieties atbildīgi, bet nu tupināsim par gribasspēku un finansēm.

Ja mēs ieraugam kādu preci veikala skatlogā, mūsu pirmais instinkts, parasti, ir ieiet veikalā un nopirkt to ko esam iekārojuši, bet šāda rīcība var atstāt graujošu iespaidu uz mūsu finansēm. Tieši šeit ir nepieciešams gribasspēks. Tas mums liek aiziet no veikala tā vietā, lai iztērētu naudu nelietderīgi. Protams, ne vienmēr mūsu gribasspēks ir pietiekošs, reizēm mēs tomēr dodamies veikalā un pērkam iekāroto. Bet šeit ir galvenais ko dara gribasspēks, tas atsijā to, no kā mēs varam atteikties. Mēs iztērējam naudu tur kur to vajag un tikai tad tur kur gribam. Gribasspēks mums liek ievērot prioritātes un tikai tad vēlmes.

Jebkuram no mums ir budžets. Labākajā gadījumā, tas ir rūpīgi izstrādāts un, pēc iespējas, sabalansētāks. Taču, lai cik rūpīgi mēs būtu pie šī budžeta strādājuši, mēs to ievērojam tikai pateicoties savam gribasspēkam. Vajadzības ir neierobežotā daudzumā, bet mums ir jāspēj atteikties no tā, kas nav tik ļoti nepieciešams un var bojāt mūsu finansiālo stāvokli.

Gribasspēks mums palīdz jebkurā dzīves situācijā. Tas nosaka to kā mēs spējam turēties pie sava budžeta un plāniem, tas nosaka kā mēs dzīvojam un kā izturamies pret pasauli. Tas nosaka kādi ir mūsu ieradumi un kā spējam tos mainīt. Tam ir ļoti liela nozīme, līdz ar to, mūsu finanses ir tieši atkarīgas no mūsu gribasspēka. Ja mēs nespējam turēties pretim kārdinājumiem kurus sastopam ik uz soļa, tad mūsu finanses būs apdraudētas tieši mūsu rīcības dēļ.

Ja esam pārliecināti par savu gribasspēku, tad tērējot naudu dažādiem pirkumiem, izklaidēm un tamlīdzīgi, varam justies nedaudz drošāk, jo zinām, ka būtu sevi apturējuši, ja to vajadzētu. Ir svarīgi izprast savas robežas. Tikai saprotot no kā mēs nespējam atteikties lai kā to vēlētos, varam saplānot savas finanses tā, lai šie izdevumi neradītu liekas un nepatīkamas problēmas. Gribasspēku var trenēt, bet, reizēm, ir jāļauj sev vājuma brīdis. Šādi varat atalgot sevi par to, ka esat no tik daudzām lietām atteikušies. Finanses un gribasspēks ir jāapvieno, lai radītu labāko, iespējamo rezultātu.

Kā sastādīt budžeta plānu?

Budžeta plānu var sastādīt pavisam vienkārši. Sākumā jāņem vērā plānotās aktivitātes un cik tās var izmaksāt, jāparedz kādi būs uzņēmuma plānotie ienākumi un kopumā cik daudz resursi būs kompānijas rīcībā. Budžeta plāns parādīs kāds ir kopējais finansējuma apjoms, kas nepieciešams, lai varētu īstenot projektu un vai uzņēmuma rīcībā esošais kapitāls ir pietiekošs.

Finanses plānot nav grūts pienākums, vienkārši ir jāpavada laiks apdomājot cik daudz es varu atļauties un cik man būtu jāatliek savai un ģimenes nākotnei. Noderīgi ir paņemt pildspalvu un visu to sarakstīt uz papīra lapas.

Finanšu plānošana mums ļauj saprast to, kur tad īsti paliek mūsu nauda. Ja runa iet par patiešām mērķtiecīgu plānošanu, tad šīs plānošanas svarīgākais uzdevums ir saprast, kur paliek mūsu nauda. Zināšanas ir veiksmes galvenais priekšnoteikums. Tikai tad, ja precīzi zināsiet, cik daudz pelnāt un cik daudz un kādām vajadzībām tērējat, varēsiet pilnībā kontrolēt savas un savas ģimenes naudas lietas. Tas, ka finanšu plānošana ir nepieciešama tikai tiem kam ir lieli ienākumi ir nepatiess fakts, tiem, kuriem ienākumi ir zem vidējās algas Latvijā, ir ļoti svarīgi plānot un pierakstīt savs finanses, lai veiksmīgāk organizētu to, kur un cik daudz tiek patērēts.

Finanšu plānošanas procesā svarīga ir sajūta, ko mēs iegūstam, nauda vairs netiek uzskatīta par ārēju, neietekmējamu parādību, bet gan kļūst par līdzekli savu mērķu īstenošanai.