Monthly Archives: May 2015

Pieteikšanās hipotekārajam kredītam un process

Katrai profesijai ir sava valoda. Vai tā ir auto vešana uz remontu vai došanās pie zobārsta, lai veiktu pārbaudi, katra nozare izmanto specializētus terminus. Tas pats attiecas uz mājokļa iegādi, jo īpaši pieteikšanos hipotēkai.

Pētot hipotekāros uzņēmumus un to, ko viņi var piedāvāt, zinot, ko teikt un kā teikt, var nākt par labu. Atcerieties, ka hipotekārā plāna izvēle ir viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas Jums ir jāpieņem, iegādājoties mājokli. Nebaidieties iepirkties. Apzvaniet vairākus uzņēmumus un atrodiet plānu, kas vislabāk derēs Jums gan tagad, gan nākotnē.

Veiciet piesardzības pasākumus, salīdzinot iespējamos aizdevējus. Runājiet ar vairākiem licencētiem konsultantiem, lūdzot viņu viedokli par dažādiem hipotekārajiem uzņēmumiem un ieteikumus par uzticamiem aizdevējiem. Esiet piesardzīgs, ja aizdevējs sniedz Jums pretrunīgas atbildes, prasa naudu pirms Jūsu kredīta pieteikuma intervijas vai piedāvā procentu likmi, kas ir ievērojami zem tirgus likmes (zemākas likmes nav apšaubāmas, taču ievērojamas atlaides var būt aizdomīgas).

Saņemiet Jūsu izvēlētajā aizdevēja solījumus rakstveidā un lūdziet Jūsu kredīta speciālistam tās personas vārdu un tālruņa numuru, kas apstrādās Jūsu kredītu. Sazinieties ar šo personu regulāri, lai pārbaudītu Jūsu kredīta progresu.

Par mājokļa iegādi – tiem, kuri plāno

Mājokļa iegāde ir viens no lielākajiem dzīves finanšu lēmumiem. Ir daži padomi, kas palīdzēs Jums izlemt, vai Jūs varat atļauties spert šādu finansiālu soli.

Padoms # 1: Veiciet vismaz 20% lielu pirmo iemaksu. Tas izklausās konservatīvi, bet tas ir lielisks padoms. Ir svarīgi, lai Jums būtu pirmā iemaksa un regulāri ienākumi, kuri signalizē, ka Jums ir nauda, kuru novirzīt hipotēkas atmaksai.

Padoms # 2: Jūsu hipotēkas maksājumam vajadzētu būt ne vairāk kā 25% no Jūsu algas. Atzīsim, ka pat bez hipotēkas maksājumiem, ikdienas dzīve ir dārga. Jums ir nepieciešama lielākā daļa no Jūsu algas citiem izdevumiem.

Padoms # 3: Stingri ierobežojiet citus parādus. Ja Jūs maksājat hipotekāro kredītu, tas ir tikai pašsaprotami. Esiet taupīgi un nemētājaties ar naudu.

Padoms # 4: Neiztērējiet savus ietaupījumus. Jā, Jums ir nepieciešams veikt lielu pirmo iemaksu, bet Jums joprojām ir nepieciešams kaut ko atstāt nebaltām dienām (vai dārgam un negaidītam mājas remontam!).

Zināt pamatnoteikumus gudrai un pieejamai hipotēkai ir viena lieta. Faktiski izpildīt šos padomus ir pavisam cita lieta. Tātad, kur Jums vajadzētu vērsties, ja Jūs jūtaties gatavi iegādāties mājokli, taču neesat vēl savedis kārtībā savas finanses? Meklējiet un konsultējieties pie aizdevēja vai savā bankā. Hipotekārais kredīts ir nopietns kredīts un to var atļauties cilvēki ar ienākumiem un atbildības sajūtu. Izvērtējiet, vai variet atļauties uzņemties kredītu uz ilgu laika posmu.

Kredīta atteikums un citi sīkumi

500 eiroDažos gadījumos, Jūsu pieteikums tiks noraidīts. Pieteikums, kas satur nepatiesu informāciju, noteikti tiks noraidīts.

Cilvēki, kuri ir pieteikuši maksātnespēju vai kam ir parādsaistības, nevarēs saņemt ātros kredītus. Jebkuri iepriekšējie kredīti, kas vēl nav tikuši atmaksāti, ietekmēs to, vai šīs kredīts tiks apstiprināts vai nē.

Parasti €1,000 ir robeža, cik lielai summai persona var pieteikties, lai gan daži uzņēmumi aizdod tikai līdz €500 vai pat €425. Tipiska kredīta summa parasti ir apmēram €300 jau pirmajā reizē.

Jūs varat pieteikties kredītam, kad vien Jums tas ienāk prātā, ja vien Jums nav citu nenomaksātu kredītu. Daži aizdevēji neļauj pieteikties kredītam līdz 24:00 pēc Latvijas laika. Ja kāda iemesla dēļ Jūsu kredīta pieteikums tiek noraidīts, pamēģiniet vēlreiz pie cita aizdevēja.

Ja Jūs nespējat kredītu atmaksāt noteiktajā termiņā, Jums būs jāmaksā soda maksa, kas parasti svārstās no 0.75% par dienu no neatmaksātās summas. Daži aizdevēji izstrādās kredīta maksājumu plānu.

Apsverot ātro kredītu izmantošanu savu finanšu vajadzību segšanai, izlasiet visus kredīta nosacījumus, pat smalko druku, lai izprastu visus kredīta nosacījumus pirms līguma noslēgšanas. Jūs nevēlaties galu galā maksāt aizdevējiem vairāk kā tas nepieciešams.